Галина Янченко: Ми допоможемо залучити до Запорізького регіону інвесторів

Сьогодні, 9 червня, в стінах Запорізької ОДА відбулася спільна нарада голови Тимчасової спеціальної комісії з питань захисту прав інвесторів у Верховній Раді Галини Янченко та голови Запорізької ОДА Олександра Старухаз керівництвом області та головами ОТГ.

Під час заходу голова Запорізької ОДА презентував найбільші інвестиційні проекти області.

«Наш регіон має потужний економічний потенціал і ми цим безперечно пишаємося. Ми посідаємо четверте місце за обсягом експорту на одну особу та п’яте місце за обсягами промислового виробництва в Україні. Нам є куди рухатись та є що запропонувати інвесторам», — наголосив голова Запорізької ОДА Олександр Старух.

Галина Янченко: Ми допоможемо залучити до Запорізького регіону інвесторів

У свою чергу Голова ТСК з питань захисту прав інвесторів презентувала діяльність парламентської Спецкомісії, а також докладно розповіла про напрямки роботи в рамках «UkraineInvest».

«Сфера моєї діяльності у Верховній Раді – залучення та захист інвестицій. Наша Спецкомісія створена 5 червня 2020 року. Це колегіальний орган Верховної Ради до якого входять 13 народних депутатів з майже всіх депутатських фракцій та груп. Її створення було відповіддю на запит Президента про необхідність залучення інвестицій всіма гілками влади.Саме тому в парламенті і була створена Спецкомісія, яка в умовах коронакризи бореться за кожну гривню та за кожен долар залучених інвестицій. Ми працюємо в напрямку розробки змін до законодавства, розглядаємо звернення бізнесу та, за потреби, захищаємо його. А з цього року розпочали діяльність із супроводу нових інвесторів, які створюють сотні високооплачуваних робочих місць в регіонах України.

Водночас, нам дуже важливо розуміти, як відбувається робота з інвесторами на місцях, які є успіхи або з якими проблемамиу цьому питанні доводиться стикатися в регіонах. Треба розуміти, що кожна українська область унікальна і кожна з них має свої сильні сторони, та може запропонувати цікаві умови бізнесу», — сказала Галина Янченко.

Галина Янченко: Ми допоможемо залучити до Запорізького регіону інвесторів

Вона зазначила, що Спецкомісія має певні успіхи в роботі. Так, за час її існування вдалося захистити та розморозити інвестпроектів на понад 5,5 мільярдів гривень.

«Нам дуже приємно, коли ініціатива іде саме з «поля». Тобто ви на місцях як ніхто розумієте, що і як у вас працює та знаєте свої сильні сторони, які точно зможуть зацікавити інвесторів.Тому ми раді, що сьогодні ми маємо можливість познайомитись з потенціалом Запорізької області завдяки цій нараді з очільником ОДА та керівниками ОТГ», — наголосила нардеп.

Треба зазначити, що ще одним напрямком діяльності Галини Янченко є робота в Наглядовій раді «UkraineInvest».

«Я увійшла в Наглядову раду цього агентства для того, щоб збільшити його можливості та ефективність. Одна з моїх головних місій – це бути своєрідним послом, який приїздить в регіони, зустрічається з керівниками на місцях і з’ясовує, які у регіонах є можливості і ідеї для залучення інвестицій або створення нових виробництв», — підкреслила Галина Янченко.

Нардеп також звернулась до присутніх під час наради голів об’єднаних територіальних громад і наголосила на тому, що вона із задоволенням буде співпрацювати з кожним із них.

«Сьогодні у нашій нараді беруть участь десятки голів об’єднаних територіальних громад. Колеги, якщо у вас є запит на пряму комунікацію та щирий інтерес до залучення інвестицій, адже це не лише нові робочі місця, а й податки конкретно у ваші місцеві бюджети, то я і команда парламентської Спецкомісії, а також «UkraineInvest»відкриті до співпраці! Ми намагаємося налагодити більш пряму комунікацію і тому кожен, кому це потрібно матиме змогу поспілкуватися особисто зі мною або моїми помічниками», — сказала в ході бесіди Галина Янченко.

Галина Янченко: Ми допоможемо залучити до Запорізького регіону інвесторів

Також вона звернулася до всіх присутніх із проханням заповнити спеціальну форму-опитувальник від урядового агентства «UkraineInvest» щодо можливостей і пропозицій, а також запитів від ОТГ по залученню інвестицій.

«Верховна Рада ухвалила законопроект про так званих«інвестиційних нянь». Вся інформація, яку ми отримаємо з регіонів акумульовується і ми шукаємо для потенційних інвесторів нову «домівку»,тобто регіон або громаду, в яку вони можуть зайти. Я звертаюсь до керівництва ОДА з проханням обов’язково надіслати таку форму в ОТГ. Для нас важливо отримати зворотній зв’язок з кожної громади», — закликала голова ТСК з питань захисту прав інвесторів.

Після цього слово надали керівникам РДА та головам ОТГ, які змогли розповісти про свої проекти, якими вони будуть намагатися зацікавити майбутніх інвесторів. Також присутні поділилися своїми успіхами на місцях та похвалилися вже реалізованими ініціативами.

На сам кінець Галини Янченко побажала всім успіху та зазначила, що кожен проект та кожне питання буде розглянуте.

«Ми кожному підставимо плече! Давайте разом співпрацювати, навчатися, обмінюватися досвідом та робити наші регіони ще більш привабливими. Дякую кожному, хто долучився до нашої наради», — резюмувала нардеп.

Галина Янченко: Ми допоможемо залучити до Запорізького регіону інвесторів

spot_img
Важливо
Схожі новини