Новости Запорожья. Новости политики, общество, криминал

«Запоріжжя – місто, де хочеться жити, навчатися, працювати, створювати сім’ї та народжувати дітей» – Анатолій Пустоваров

У Запоріжжі команда Володимира Буряка представила громадськості свій план розвитку міста.

333

Він розрахований на 5 років, але перші зміни в регіоні запоріжці можуть побачити вже через рік.

На зустрічі з городянами представники команди Володимира Буряка – Віктор Бусько, Ігор Чумаченко та Анатолій Пустоваров докладно розповіли про пункти програми з розвитку міста. Почали зустріч з розповіді про досягнення. Віктор Бусько зазначив, до кінця року в Запоріжжі закінчать будівництво пасажирського терміналу в запорізькому аеропорту. Він не тільки приверне нові авіакомпанії в аеропорт і туристів до Запоріжжя, а й принесе, за прогнозами, до бюджету міста понад півмільйона прибутку.

Важливим моментом у благоустрої міста Віктор Бусько вважає інфраструктуру. Розвивати її мер почав давно. З 2017 року у Запоріжжі діє програма Володимир Буряка «Запорізький трамвай». За гроші міського бюджету вдалося закупити 95 автобусів великої місткості та відкрити нові маршрути. Придбали 13 європейських вагонів і випустили на лінію 8 трамваїв власного виробництва.

«Мы оновили парк наших трамваїв на 50 відсотків. Наша задача, щоб у наступні 2-3 роки ми повністю оновили парк наших трамваїв, тому що такий сучасний транспорт – дуже популярний серед молоді. І ми бачимо, яким попитом вони користуються. Закупка нових автобусів допомогла нам розробити і запустити 7 нових маршрутів -№17, №29, №39, №56, №59 та № 94, – розповів Віктор Бусько.

Представник команди Володимира Буряка також зазначив, за 2 роки в місті відремонтували понад 2 мільйони квадратних метрів доріг. Це стосується як внутрішньоквартального покриття, магістралей, так і доріг в приватному секторі. В цьому році з ініціативи кандидата в народні депутати Ігоря Чумаченко, реконструкцію дорожнього покриття в приватному секторі винесли в окрему програму. Плани у команди мера на наступні 5 років – ще більш амбітні.

«Запоріжжя – місто, де хочеться жити, навчатися, працювати, створювати сім’ї та народжувати дітей» - Анатолій Пустоваров

«Я вважаю, щонаступним кроком задачу, яку перед собою ми ставимо і повинні її виконати – це будівництво нових доріг – 5 мільйонів квадратних метрів за 5 років. Ми розуміємо, що 2 мільйони за 2,5 роки – це реально, тож наше завдання добудувати ще 5 мільйонів квадратних метрів доріг. Я впевнений, що це дозволить нам закрити питання щодо наших доріг на 5-10 років, – відзначив Віктор Бусько.

«Запоріжжя – місто, де хочеться жити, навчатися, працювати, створювати сім’ї та народжувати дітей» - Анатолій Пустоваров

Ремонт доріг, реконструкція скверів та парків, місць для відпочинку стала можливою завдяки прийняттю Генерального плану в 2017 році, говорить Ігор Чумаченко. З того моменту у міста з’явився шанс на розвиток. Зокрема, за програмою Володимира Буряка в місті відремонтували понад 300 багатоквартирних будинків. Також реалізовується пілотний проект по ремонту ліфтів.

«Саме Південний мікрорайон став пілотним, де ми розпочали програму з ремонту ліфтів. Ми використовуємо Wi-Fi, бездротовий зв’язок  у ліфтах. Завдяки цьому в підйомниках є зв’язок з диспетчером. Я вам скажу, що небагато міст пішли цим шляхом», – відзначив Ігор Чумаченко.

Анатолій Пустоваров розповів про розвиток медицини, освіти і туризму в місті. Уже кілька років в Запоріжжі діє програма Володимира Буряка по оновленню матеріально-технічної бази медзакладів міста. Завдяки їй до лікарень вдалося придбати 300 одиниць медичного обладнання та запустити 10 амбулаторій, як сімейних так і дитячих. Майбутнє Анатолій Пустоваров бачить за страховою медициною.

«Запоріжжя – місто, де хочеться жити, навчатися, працювати, створювати сім’ї та народжувати дітей» - Анатолій Пустоваров

«Ми прагнемо, аби у поліклінічного обслуговування, материнства і дитинства, невідкладна допомога мали гарантований державний пакет. Щоб люди не міркували, де брати гроші, як прийти до лікарні та отримали медичну послугу. Також треба, щоб держава придбала для наших ветеранів та людей похилого віку медичну страховку. І це вирішить на першому етапі вартісне питання якісного медичного обслуговування», – розповів Анатолій Пустоваров.

Представники команди Володимира Буряка підкреслили, місто має можливість реалізувати масштабні інфраструктурні проекти, ремонтувати дороги і медустанови. Але для цього фінансів у міському бюджеті не досить. Потрібна підтримка держави. І забезпечити її зможуть Віктор Бусько, Ігор Чумаченко та Анатолій Пустоваров.

«Є закон про децентралізацію, він написаний добре, але він не виконується. Чому він не виконується? Тому що в місті Запоріжжі є міцна міська влада, команди, але у нас немає зв’язку з Верховною Радою. Є депутати, які були обрані в 2014 році під впливом майдану, потрапили до Верховної Ради, але вони ніяким чином нам не допомагають. Ніяких інвесторів до міста не довели, не добудовані мости, у нас на сьогоднішній день є багато прикладів. Але державної підтримки немає, тому головним завданням, перспективним, є створення пільгових програм, підтримка вітчизняного виробника і, безумовно, наше депутатське лоббі в Верховній Раді» – підкреслив Ігор Чумаченко.