Новости Запорожья. Новости политики, общество, криминал

Які продукти у Запоріжжі слід вважати цілковито безпечними

233

У нашому столітті неймовірних технологій та генної інженерії придбати дійсно безпечний харчовий продукт – доволі непроста справа. Але є, зокрема й у нашому місті металургів, чимала кількість супермаркетів, де про це можна не хвилюватися. Йдеться про магазини найбільшої української мережі «АТБ», яка налічує понад тисячу дискаунтерів у 22 областях нашої країни.

Для впевненості в якості та цілковитій безпеці продуктів на полицях  цих торговельних підприємств є підстави  – мережа «АТБ-маркет» за європейським зразком впровадила багаторівневу систему аудиту якості. Вона полягає у перевірці основних показників безпеки товару на усіх етапах: постачання сировини, виробництво продукту, доставка, належне зберігання,  купівля клієнтом.

Які продукти у Запоріжжі слід вважати цілковито безпечними

«Метою проведення аудиту якості є перевірка відповідності всім пунктам стандартів, які впроваджені та діють на підприємствах. Особливу увагу приділяємо дотриманню вимог до якості та безпеки сировини, кінцевої продукції, екологічним аспектам виробництва, питанням охорони праці, менеджменту всіх рівнів роботи компанії», – розповідає заступниця генерального директора ТОВ «АТБ-маркет» Наталія Шаповалова.

Фахівці власного департаменту контролю «АТБ-маркет» постійно перевіряють якість продуктів (залежно від групи товарів це роблять щомісяця, щокварталу,  раз на півроку чи  раз на рік). З полиць магазинів мережі беруть більше тисячі одиниць продукції, які відправляють на дослідження в лабораторії. Експерти перевіряють  відповідність продукту сучасним стандартам безпеки, досліджують основні фізико-хімічні та мікробіологічні показники.

Якщо надходять скарги від клієнтів (сьогодні більш як 3,5 мільйона українців є постійними покупцями «АТБ») – тоді негайно призначають позапланову перевірку. За ступенем ретельності вона тотожна будь-якій із вищезазначених поточних, що свідчить про найвищий рівень відповідальності компанії «АТБ-маркет» перед покупцями.

Які продукти у Запоріжжі слід вважати цілковито безпечними

Наочним прикладом безпеки товарів на полицях магазинів мережі «АТБ» також є те, що компанія сміливо долучає до аудиторської роботи відомі закордонні компанії. Ще з 2017 року магазини мережі сертифікують на відповідність вимогам загальновизнаного суворого стандарту ISO 22000:2005. В його основу покладено сучасну систему «Hazard Analysis and Critical Control Points» (аналіз ризиків і критичні точки контролю).  Згідно з нею безпеку харчового продукту треба контролювати на всіх етапах його виробництва.

Не оминають ретельні перевірки й виробників, з якими співпрацює «АТБ-маркет». Це є обов’язковою вимогою компанії, яку включено до контрактів.

Працівники власного відділу контролю якості продукції «АТБ» у лабораторних умовах перевіряють товари за десятками різноманітних показників, навіть, особисто  дегустують продукти.

Отже, твердження, що компанія «АТБ-маркет» співпрацює виключно з перевіреними виробниками (асортимент магазинів торговельної мережі сьогодні перевищує 3500 найменувань, з яких більш як  900 – це продукція власних торгових марок), у даному випадку слід сприймати буквально.