Новости Запорожья. Новости политики, общество, криминал

Запорожские писатели издали свои книги при поддержке областного бюджета

Сегодня в Запорожской облгосадминистрации запорожские авторы презентовали свои книги. На мероприятии присутствовали как писатели, так и чиновники. За последние 10 лет областная власть впервые смогла оказать финансовую поддержку запорожским писателям. На эти нужды из областного бюджета выделили 320 тысяч гривен.

Свет увидели 11 произведений. Общий тираж составил 2000 экземпляров.

Запорожские писатели издали свои книги при поддержке областного бюджета

Це насправді значна подія для запорізької спільноти. Через брак коштів досить тривалий час, понад 10 років, коштом обласного бюджету не видавалися книги. Незважаючи на велику кількість літераторів та письменників у Запорізькому краї, їх твори не мали змоги друкуватися. Минулого року ми зрушили цю ситуацію з місця та розпочали процес виділення коштів для видання нових книг. Матеріали для друку було відібрати досить важко, бо його накопичилось досить багато. Було представлено близько 30 рукописів. І всі вони заслуговують на друк, наразі видано було 11 книг. Проте цей процес не закінчується. На книговидання на цей рік з обласного бюджету передбачено майже 400 тис. грн. Ініціатива книговидання  розпочата у кожного року ми будемо лише нарощувати темпи. Вже є задум цього року створити та видати перший том хрестоматії, щоб запоріжці знали не тільки своїх письменників, а й вивчали свою історію та не забували своє коріння, — отметил заместитель председателя облгосадминистрации Эдуард Гугнин.

Данное событие — серьезный вклад в развитие запорожских писателей. К слову, завтра, 3 марта отмечается Всемирный день писателя, поэтому такой подарок очень кстати.

Наразі світ побачили 11 книг, проте на цьому ми зупинятися не будемо. Сподіваємось, що кожен запорізький автор знайде для себе свій літературний п’єдестал, а влада буде підтримувати творчі доробки митців, — управляющий делами исполнительного аппарата облсовета Владимир Подорожко

Произведения рассчитаны как на взрослого, так и на маленького читателя. Новые книги распространят по запорожским школам и библиотекам. Один из весомых экспонатов — энциклопедия Запорожской области с иллюстрациями. Природа и история нашего края — лишь малая часть того, что описывается в книге.

— Попри те, що ми працювали просто в шаленому темпі, отриманий результат вартий цієї наполегливої праці. Наразі вийшла ціла серія нових книг, видання єднають цілі літературні покоління на Запоріжжі, стають сучасним культурним ланцюгом єднання для українців. Книги досить різні за темами та стилем, є як поезія, так і проза. Тепер запорізька громадськість матиме можливість ближче познайомитися з письменниками рідного краю, — подытожил директор издательства «Дикое Поле» Александр Лазутин.

Запорожские писатели издали свои книги при поддержке областного бюджета

Фоторепортаж можно посмотреть здесь.